Úvodní stránka » Novinky » Projekt

Projekt


Zdravá mobilní herna na kolečkách, aneb zapojíme 5 smyslů
- z programu "Albert pro zdraví" připravujeme od února 2013 netradiční a ojedinělý způsob zábavného vzdělávání dětí v oblasti zdravého stravování a pohybu. Rádi bychom tak poukázali na neustále se zvyšující počet obezních dětí.


Projekt "Zdravá mobilní herna na kolečkách, aneb zapojíme 5 smyslů" byl finančně podpořen Nadačním fondem Albert vrámci grantového programu Albert pro zdraví.


Rádi bychom Vám touto cestou představili projekt, kterým reaguje na současnou situaci u dětí. Obezita stoupá, děti mnohdy nerozpoznají zdravé a nezdravé potraviny a suroviny, mají nedostatečný pohyb, pijí hlavně sladké nápoje, jsou ovlivněny reklamou, stravují se ve fastfoodu, apod. Děti chceme vzdělávat a pobavit netradičně a zábavně. Věříme, že takovýmto způsobem si lépe zapamatují nové informace. Díky „zdravé mobilní herně“ která přijede přímo za dětmi.


Cena za jedno dítě je 20,- Kč.
Nejen, že projde originální hrou zaměřenou na zdravý životní styl, ale odnese si i výukové materiály, které může doma ukázat rodičům.


Připravili jsme 5 aktivit

  • Nakupování - šest dřevěných, ručně malovaných krámků s magnetickou plochou. Úkol pro děti je roztřídit nebo nakoupit potraviny.
  • Zdravé a nezdravé - je dvanáct, ručně malovaných potravin, které jsou v nadživotní velikosti. Úkol pro děti sezařit je od nejzdravějšího po ty nezdravé.
  • Výživová pyramida - 120 x 120 cm veliká pyramida do které děti musí správně zařadit potraviny.
  • Koordinační dráha - rychlostní dráha s prvky potravin. Jahoda, kterou musí prolézt. Brokolice, do které se trefují balónky. Špagetový talíř, kterým se musí poplazit. Okurku přejít jako po lávce a nakonec sardelová konzerva, kterou naplní rybičkami.
  • Štíhlí a tlustý - zde před dětmi stojí dva kluci Štěpán a Tonda oba mají v bříšku díru ve které se zobrazují obrázky potravin, které jedli. Děti mají za úkol si zapamatovat potraviny tlustého Tondy a štíhlého Štěpána.


Během hry děti získávají razítka za splněné úkoly. Na konci získají odměny v podbě výukových předmětů Nadačního fondu Albert.

Kontakt

Dětská mobilní herna
Šárka Kalová
Kolonka 98
Kochovice - Hoštka
411 72
+420 721 417 738